• შინაგან საქმეთა მინისტრი დარიალის ხეობაში იმყოფება
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ დარიალის ხეობაში მეწყერის ჩამოწოლის შედეგად შექმნილი ვითარება პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს ადგილზე გააცნო. მინისტრმა მთავრობის მეთაურს მიმდინარე სამუშაოების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა. შს მინისტრმა პრემიერ-მინისტრთან და მთავრობის წევრებთან ერთად ლარსის სასაზღვრო-გამშვები პუნქტი დაათვალიერა.
დარიალის ხეობაში რჩებიან შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის და საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტების ხელმძღვანელი პირები.
თურქეთის მოქალაქე, რომელიც ლარსის ჰესის გვირაბში იყო დაკარგული და რომლის ცხედარი წყლის დინებამ რუსეთის მხარეს გამორიყა, უკვე გადმოასვენეს საქართველოში. ცხედარს ამ დროისთვის ექსპერტიზა უტარდება. რაც შეეხება მეორე დაკარგულ მოქალაქეს, შსს-ს მაშველები მის მოსაძებნად საძიებო სამუშაოებს ინტენსიურად აგრძელებენ.

• Minister of Internal Affairs is in Dariali gorge
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze has familiarized Prime Minister of Georgia Irakli Gharibashvili with the situation in Dariali gorge after the land slide took place several days ago. Minister provided Irakli Gharibashvili with ongoing works on the site. Minister of Internal Affairs along with Prime Minister and members of the government also visited Larsi port of entry.
Leadership of Border Guard and MIA Emergency Situations Management Department is in the gorge as well.
Turkish citizen who was presumed missing in Larsi tunnel and whose body was washed ashore of the river, on the territory beyond the Georgian border, has already been transported to Georgia. At this moment the body is undergoing examination and autopsy. As for the other missing person, he is being searched by the Georgian rescuers at the moment and intensive rescue operation is underway.