• შინაგან საქმეთა მინისტრი აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს რეგიონალური ოფისის დირექტორს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) რეგიონალური ოფისის დირექტორს, ჯუდიტ რებეკა კემპბელს შეხვდა.
მხარეებმა ხაზი გაუსვეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს შორის არსებულ მრავალწლიან წარმატებულ თანამშრომლობას.
შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა და ჯუდიტ რებეკა კემპბელმა არსებულ გამოწვევებსა და სამომავლო ურთიერთობის გეგმებზე იმსჯელეს.
ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიურო (INL) საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს კიბერდანაშაულის, ოჯახში ძალადობის, ტრეფიკინგის, ტაქტიკური მომზადების, არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციის, საგზაო უსაფრთხოების და სხვა მიმართულებებით. ბიუროს დიდი წვლილი შეაქვს სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებაში ტრენინგების და კონფერენციების ჩატარებით, სასწავლო ვიზიტების ორგანიზებით და შესაბამისი აღჭურვილობის გადმოცემით.

• The Minister of Internal Affairs of Georgia met the Head of the Regional Office ...
The Minister of Internal Affairs of Georgia met the Head of the Regional Office of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, met the Head of the Regional Office of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs, Judith Rebecca Campbell.
Parties of the meeting highlighted the long-term successful cooperation between the Ministry and the Bureau. Furthermore, Vakhtang Gomelauri and Judith Rebecca Campbell discussed current challenges
and future collaboration plans.
The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years in the direction of cybercrime, domestic violence, trafficking, tactical training, juvenile crime prevention, road safety etc. Bureau greatly contributes to the capacity building of the Ministry by organizing trainings, conferences and study visits, as well as delivering relevant equipment.