• შინაგან საქმეთა მინისტრი აშშ-ის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან - კელი დეგნანთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს სამინისტროში აშშ-ის მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტები. საუბარი, ასევე, შეეხო ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის ​წინააღმდეგ, კიბერდანაშაულსა და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მიზნით განხორციელებული ერთობლივი ღონისძიებების მნიშვნელობას. მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის არსებული სტრატეგიული პარტნიორობის მნიშვნელობაზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა აშშ-ის მთავრობას მადლობა გადაუხადა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისა და გაწეული დახმარებისთვის.
ვახტანგ გომელაურმა და კელი დეგნანმა ხაზგასმით აღნიშნეს ორ ქვეყანას შორის არსებული წარმატებული თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობა და სამომავლო ურთიერთობის პრიორიტეტული მიმართულებები დასახეს.

• Minister of Internal Affairs of Georgia met the US Ambassador to Georgia
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Georgia - Kelly Degnan.
At the meeting the parties discussed the ongoing projects supported on behalf of the United States within the Ministry. The discussions also focused on the importance of joint measures in order to combat drug trafficking, cybercrime and organized crime. Parties stressed the significance of the strategic partnership between Georgia and the United States.
The Minister of Internal Affairs expressed gratitude for the contribution to the development of the capacity of the Ministry and support provided by the United States Government.
Vakhtang Gomelauri and Kelly Degnan underlined the importance of further strengthening successful cooperation between the two countries and outlined future priority directions.