• შინაგან საქმეთა მინისტრი არაბთა გაერთიანებული საემიროების ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრა გამართა საქართველოში არაბთა გაერთიანებული საემიროების ელჩთან - ესა აბდულა ალ ბაშა ალ ნოაიმისთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიმართულებით ორი ქვეყნის შინაგან საქმეთა სამინისტროების თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
ვახტანგ გომელაურმა და ელჩმა ასევე განიხილეს საქართველოსა და არაბთა გაერთიანებულ საემიროებს შორის საპოლიციო სფეროში თანამშრომლობის მემორანდუმის ხელმოწერისა და სამართალდაცვითი მიმართულებით გამოცდილების ორმხრივი გაზიარების შესაძლებლობა.

• Minister of Internal Affairs met with the Ambassador of the United Arab Emirates
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador of the United Arab Emirates to Georgia - Essa Abdulla Albasha Alnoaimi.
At the meeting the parties talked about the importance of cooperation between the ministries of interior of the two countries in the field of protection of public order and security.
Vakhtang Gomelauri and the Ambassador discussed the possibilities of signing the memorandum on police cooperation between Georgia and the United Arab Emirates and mutual sharing of experience in the law enforcement field.