• შიდა ქართლის პოლიციამ სოფელ ბუღაურაში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვა...
შიდა ქართლის პოლიციამ სოფელ ბუღაურაში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1984 წელს დაბადებული ლ.ლ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ყოფილ მეუღლეს - 1991 წელს დაბადებულ ბ.ნ.-ს, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ბ.ნ. ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, შემთხვევის ადგილის დათვალიერების შედეგად, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ცული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
მომხდარ შემთხვევამდე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში ყოფილ მეუღლეებს - ლ.ლ.-სა და ბ.ნ.-ს შორის შესაძლო კონფლიქტის შესახებ განცხადება ან შეტყობინება არ ფიქსირდება. შესაბამისად, მათ შორის შემაკავებელი ორდერი გამოცემული არ ყოფილა.

• Shida Kartli Police solved the case of murder in Bughauri village- one person de...
The officers of Shida Kartli Police Department as a result of the immediate operative-search and investigative activities detained L.L. (DoB 1984) for premeditated murder committed under aggravating circumstances against the family member. L.L. was taken under arrest several hours later after committing the crime.
The sentence for the crime above envisages from 13 to 17 years of imprisonment.
Investigation established that during the argument with his former spouse- B.N. (DoB 1991) detainee inflicted lethal injuries to the victim and fled from the scene. Due to the sustained traumas the victim died at the site.
During the examination procedures of the scene, law enforcers seized the weapon of crime - axe as evidence.
Before the incident, no complaint or report was filled at the police on the supposed conflict between L.L. and B.N., thus, the restraining order against detainee has never been issued.
Investigation on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances against the family member investigation is in progress under the article 111 and 109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.