• შიდა ქართლის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 2 პირი ცხელ კვალზე ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი ან მეტი პირის მიმართ, დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ორი პირი: 2007 წელს დაბადებული ლ.ზ. და 2008 წელს დაბადებული გ.მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, გორში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ორ პირს - 2006 წელს დაბადებულ ა.ხ.-ს და 2007 წელს დაბადებულ ტ.ა.-ს დანით სხეულის სხვადასხვა არეში დაზიანებები მიაყენეს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. დაშავებული პირები სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Shida Kartli Police Department arrested two persons: L.Z., (DoB 2007) and G.M. (DoB 2008), on charges of attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances.
The investigation established that the defendants, in Gori, on the basis of a mutual dispute, inflicted injuries to two persons - A.Kh. (DoB 2006), and T.A. (DoB 2007), with a knife in various parts of the body, after which they fled the scene. The injured persons were taken to a medical facility.
As a result of the investigative actions, law enforcement officers arrested the accused persons on the run.
The investigation is underway under Article 19-109, sub-paragraph "I" of the Criminal Code of Georgia.