• შიდა ქართლის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული გ.ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მაისს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა 1965 წელს დაბადებულ ჯ.პ.-ს, რომელიც, მიყენებული ჭრილობის შედეგად, ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული გ.ბ. მომხდარიდან 2 დღეში დააკავეს.
პოლიციამ, ბრალდებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო ვაზნები ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.B. (DoB 1988), as a result of operative-investigative measures and investigative activities for premeditated murder.
The investigation established that the accused person inflicted a fatal gunshot wound to J.P. (DoB 1965), on May 21 of the current year, on the grounds of an argument, who died on the place of crime as a result of the inflicted wound.
As a result of the investigation, the law enforcers arrested G.B. 2 days after the incident.
Police seized firearms and ammunition as evidence during a search of the accused's place of residence.
Investigation is underway under Article 108 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates premeditated murder.