• შენი მომავალი - შსს-ს აკადემია
შსს-ს აკადემიამ, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის და საპოლიციო რეგულირების სფეროში საჯარო სამართლის სამაგისტრო პროგრამის პოპულარიზაციის მიზნით, ახალი პროექტის - „შენი მომავალი - შსს-ს აკადემია“ - განხორციელება დაიწყო.
პროექტის ფარგლებში, შსს-ს აკადემიის რექტორი გივი მიქანაძე და აკადემიის წარმომადგენლები ქვეყნის რეგიონებსა და ქალაქებში - ბათუმში, ოზურგეთში, კასპში, წილკანსა და შუახევში აბიტურიენტებს შეხვდნენ.
შსს-ს აკადემიის თანამშრომლებმა საჯარო სკოლების უფროსკლასელ მოსწავლეებს აკადემიის საქმიანობა და სასწავლო პროგრამები გააცნეს. შეხვედრებზე შსს-ს არქივის მიერ უნიკალურ ისტორიულ-დოკუმენტურ მასალებზე დაყრდნობით მომზადებული ფილმის ჩვენებაც მოეწყო.
შსს-ს აკადემია საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან პროფესიული ორიენტაციის თემაზე საინფორმაციო შეხვედრების ჩატარებას მთელი ქვეყნის მასშტაბით გეგმავს.

• Your Future – The MIA Academy
The MIA Academy launched a new project “Your Future – The MIA Academy”. Purpose of the project is to popularize MIA Master’s Program in Public Law related to the field of law and police regulation.
Within the frames of the project, Rector of the MIA Academy Givi Mikanadze, with representatives of the Academy, met with senior class pupils in Georgian regions and cities as follows: Batumi, Ozurgeti, Kaspi, Tsilkani and Shuakhevi.
Collaborators of the MIA Academy provided the entrants of public schools with information related to the activity and training programs of the Academy. The event included a showing of a film produced by the MIA Archive based on historical documents.
The MIA Academy is planning to hold informational meetings with the pupils of public schoosl throughout the country on the issue of the professional orientation.