• საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი 112-ს თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტი...
საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი 112-ს თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტის ეროვნული თავდაცვის კომიტეტის თავმჯდომარე ესტუმრა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი 112-ის დირექტორმა - გიორგი არსოშვილმა, მოადგილეებთან ერთად, საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტის ეროვნული თავდაცვის კომიტეტის თავმჯდომარეს - ჰულუსი აქარის უმასპინძლა.
საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი 112-ის დირექტორი, გიორგი არსოშვილი დელეგაციის წევრებს ცენტრის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ ესაუბრა.
დელეგაციის წევრები ადგილზე გაეცნენ გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის, ასევე, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველყოფისთვის მოქმედი ვიდეომეთვალყურეობის სისტემისა და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლის მიზნით დანერგილ ელექტრონული მონიტორინგის სისტემას.

• The Chairman of The National Defense Commission of The Grand National Assembly ...
The Chairman of The National Defense Commission of The Grand National Assembly of Türkiye Visited The Public Safety Command Center “112”
The Director of the Public Safety Command Center “112” of the Ministry of Internal Affairs - Giorgi Arsoshvili along with his deputies hosted The Chairman of the National Defense Commission of the Grand National Assembly of Turkiye, – Hulusi Akar - paying an official visit to Georgia.
The Director of the Public Safety Command Center “112” - Gorgi Arsoshvili provided the members of the delegation with the detailed information about the main working directions of the centre.
Within the visit the members of the delegation got acquainted with the operative management of emergency assistance, functioning of the video surveillance systems to ensure traffic safety, as well as the electronic surveillance system, which aims to combat domestic violence effectively.