• სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა საქართველო-თურქეთის საზღვრის სექტორები მოინახულა
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ზურაბ გამეზარდაშვილი განხორციელებული ინფრასტრუქტურული პროექტების და ჩაბარებული წლიური ანგარიშის შემდეგ, მწვანე საზღვარს ეწვია. ზურაბ გამეზარდაშვილი საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარზე მდებარე სექტორებს ,,კირნათსა“ და ,,სარფს“ ესტუმრა. მესაზღვრეებთან ერთად დღის განმავლობაში პატრულირებდა და პირადად გაეცნო სასაზღვრო განწესის სამუშაო რეჟიმს. სასაზღვრო უწყების ხელმძღვანელის განცხადებით, მიმდინარე წელს სასაზღვრო პოლიციამ 10 ახალი ევროპული სტანდარტის სექტორი გახსნა. ზურაბ გამეზარდაშვილი პირადად მიიღებს მონაწილეობას 2015 წლის ინფრასტრუქტურული პროექტების გაწერაში. „ახალი ინფრასტრტუქტურა გავლენას მხოლოდ რიგითი მესაზღვრის საყოფაცხოვრებო პირობებზე არ ახდენს. სახელმწიფო საზღვარი ქყვეყნის სახეა, კარგად დაცული საზღვარი - ძლიერი სახელმწიფოს გარანტი, ხოლო ძლიერი სახელმწიფო ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობის ბედნიერი მომავლის საწინდარია.“- განაცხადა ზურაბ გამეზარდაშვილმა.
მან ასევე სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ოპერაციების მართვის მთავარი სამმართველოს II სამმართველო (ბათუმი) მოინახულა. მცურავი საშუალებების სამსახურის მორიგედ განსაზღვრული კატარღის ზღვაში გასვლას და პატრულირების პროცესს დაესწრო. სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ასევე მცურავი საშუალების ბაზირების პუნქტი მოინახულა და ნავმისადგომის მშენებლობის პროცესი დაათვალიერა. ბათუმის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ბაზის მშენებლობა ,,შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის და ამერიკის შეერთებული შტატების თავდაცვის დეპარტამენტის საფრთხეების შემცირების სამსახურის ურთიერთთანამშრომლობის“, ფარგლებში ხორციელდება. სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ბათუმის ახალი ბაზის მშენებლობას დიდი მნიშვნელობა აქვს შავი ზღვის აკვატორიის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის საქმეში. აღნიშნული ბაზის მშენებლობა 2014 წელს დაიწყო და მომავალი წლის ზაფხულში დასრულდება.

• The Head of the Border Police visited the sectors on Georgian-Turkish State Bord...
Having made the summary report of the implemented infrastructure projects of the MIA Border Police of Georgia, the Head of the Agency General-Major Zurab Gamezardashvili visited the border sectors “Kirnati” and “Sarpi” on Georgian-Turkish State border to personally participate in border patrolling and get acquainted with the working routine of the border guards. The border Police of Georgia have built 10 border sectors the current year, and the Head of the Agency decided to take part in scheduling the nest years’ infrastructure projects himself. ”New and modern infrastructure will have its effect not only on border guards’ living conditions. The State border is the face of the country, well secure borders are the guarantee of the strong State, and the strong State itself becomes the premise of the brighter future of the Georgian citizens”, declared General Gamezardashvili.
The Chief of the Border police also visited the II Office (Batumi) of the Operations Management Main Office of the Coast Guard Department and observed the shift changing and patrolling of the CG patrol boats. General Gamezardashvili also visited the construction site of the Coast Guard Boat Basin in Batumi. Construction of the Batumi Boat Basin is important for the security of the Black Sea Region. Its construction should be completed in June 2015.