• სასაზღვრო პოლიციის N3 სამმართველოს რუსთავის N18 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის N3 სამმართველოს (წითელი ხიდი), საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში, რუსთავის N18 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
მოზარდები სასაზღვრო პოლიციის სტრუქტურას და მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ, დაათვალიერეს მესაზღვრეთა პირადი შეიარაღება და ტრანსპორტი. სასაზღვრო პოლიციის წარმომადგენლები მოსწავლეებს მესაზღვრის პროფესიის შესახებ ესაუბრნენ და საზღვრის დაცვის თანამედროვე ტექნოლოგიები გააცნეს. სტუმრებმა ასევე მოინახულეს კინოლოგიური სამსახური. ვიზიტის ბოლოს, მოსწავლეებმა დაათვალიერეს სახმელეთო საზღვრის ზოლი და სათვალთვალო კოშკურა.
პროექტის „მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ მიზანია არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენცია, უსაფრთხოების საკითხებზე მათი სამოქალაქო ცნობიერების განვითარების ხელშეწყობა, მართლმსაჯულების საკითხების შესახებ მოზარდთა ინფორმირებულობის გაზრდა და მოსწავლეებში სამართალდამცავი უწყების მუშაობის შესახებ რეალური წარმოდგენის შექმნა.

• Pupils of Rustavi Public School N18 visited N3 Division of Border Police
The Ministry of Internal Affairs in collaboration with the Ministry of Education and Science initiated and organized visit of the pupils of Rustavi Public School N18 to N3 Division (Tsiteli Khidi) of the Border Police within the frames of “Maintenance of law and crime prevention program for public schools".
Pupils got familiarized with Border Police structure and work specific, viewed border guard’s weapons and transport. Representatives of the Border police reviewed border guard’s profession and familiarized pupils with Modern border security technologies. Pupils also viewed k-9 service. At the end of the visit representatives of Border Police showed guests around the land border line and watch tower.
“Maintenance of law and crime prevention program for public schools" project is aimed at crime prevention among youth, promotion of the public awareness among them on security issues, boosting awareness of pupils regarding the issue of justice and at having the realistic perception on the operation of the law enforcement agencies.