• სასაზღვრო პოლიციას მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ, ევროკავშირის ფინანსური დ...
სასაზღვრო პოლიციას მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ, ევროკავშირის ფინანსური დახმარებით, მაღალი გამავლობის სატვირთო ავტომობილები გადასცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციას მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციამ, ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, მაღალი გამავლობის სატვირთო ავტომობილები გადასცა.
სატვირთო ავტომობილების გადაცემის ღონისძიება სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის წითელი ხიდის სამმართველოში გაიმართა. ღონისძიებას საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი - ნიკოლოზ შარაძე, მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის საქართველოს მისიის ხელმძღვანელი - სანია ჩელებიჩ ლუკოვაცი და ევროკავშირის დელეგაციის თანამშრომლობის განყოფილების ხელმძღვანელი - ნიკოლას სენდეროვიჩი დაესწრნენ.
სასაზღვრო პოლიციისთვის გადმოცემული სატვირთო ავტომობილები მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს სასაზღვრო პოლიციის საქმიანობის ეფექტურობის ამაღლებას და გააუმჯობესებს საზღვრის დაცვის შესაძლებლობებს.
სატვირთო ავტომობილების გადაცემა მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) ხელშეწყობითა და ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, პროექტის - "საზღვრისა და მიგრაციის მართვის ქმედება საქართველოსთვის (BMMAG)" ფარგლებში განხორციელდა, რომელიც 2022 წლიდან შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან მჭიდრო თანამშრომლობით მიმდინარეობს.
მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მხარდაჭერითა და ევროკავშირის ფინანსური დახმარებით, არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი განხორციელებულა, რომელიც მიზნად ისახავს საქართველოს შესაძლებლობების გაძლიერებას საზღვრისა და მიგრაციის მართვის მიმართულებით.

• The Border Police was provided with the heavy-duty trucks by the International ...
The Border Police was provided with the heavy-duty trucks by the International Organization for Migration, with the financial assistance of the European Union
With the financial assistance of the European Union, the International Organization for Migration (IOM) handed over heavy-duty trucks to the Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The handover ceremony took place at the Red Bridge Division of the Land Border Protection Department of the Border Police. The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze, the Chief of Border Police - Nikoloz Sharadze, the Chief of Mission of the International Organization for Migration (IOM) - Sanja Celebic Lukovac and the Head of the Cooperation of the European Union Delegation - Nicholas Cendrowicz.
The donated trucks will significantly enhance the efficiency of the Border Police personnel and improve border protection capabilities.
The handover of trucks was carried out by the International Organization for Migration (IOM) with the financial support of the European Union as part of the project - "Border and Migration Management Action for Georgia (BMMAG)", which has been implemented in close cooperation with the Ministry of Internal Affairs since 2022.
With the support of the International Organization for Migration and the financial assistance of the European Union, a number of important projects have been implemented which aim to strengthen the capabilities of Georgia in the direction of border and migration management.