• სასაზღვრო პოლიციამ უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინიტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "ჭარალის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, განას რესპუბლიკის 1 და კონგოს რესპუბლიკის 1 მოქალაქე საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
დაკავებულების მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 5 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთას საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით ცდილობდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Border police detained 2 foreign citizens
Officers of the Border Police under the Ministry of Internal Affairs of Georgia, as a result of activities, carried out on the territory of N3 Border Sector (Charali) detained 1 citizen of the Republic of Ghana and 1 citizen of Congo Republic for attempting to cross the state border of Georgia illegally.
The crime committed by the detained individuals envisages from 4 to 5 years of imprisonment.
The investigation established that the accused individuals attempted to cross Georgian state border illegally from the Republic of Turkey.
The investigation is in progress under Article 19-344, Part II, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.