• სასაზღვრო პოლიციამ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთისა და ნარკ...
სასაზღვრო პოლიციამ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთისა და ნარკოდანაშაულისთვის ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, წითელი ხიდის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სადახლოს" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, სომხეთის რესპუბლიკის 2 მოქალაქე: 1998 წელს დაბადებული ა.ხ. და 1996 წელს დაბადებული დ.მ. დააკავეს. მათ ბრალად საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთა, ასევე, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანა ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, სასაზღვრო საკონტროლო-გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, სომხეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს სახელმწიფო საზღვარი და მართლსაწინააღმდეგოდ შემოიტანეს 12 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• MIA Border Police Detained 2 persons for illegal crossing of the State Border an...
Border Policemen of MIA Border Police carried out operative – investigation measures on the protected area of the Border Sector “Sadakhlo” of the Red Bridge Division of the Border Police and detained two citizens of the Republic of Armenia: (A.KH. Born in 1998 and D.M. Born in 1996). They are accused for the following crimes: Illegal Group Crossing of the State Border, also, illegal purchasing, possession and illegal traffic of narcotics.
The crimes envisage imprisonment till 12 years.
The investigation revealed, that the accused persons avoided check points. They illegally crossed the State Border and illegally brought in, the means of narcotic “Alpa pvp”.
The investigation is ongoing according to the Criminal Code of Georgia, Article 344, Part II, Subparagraph “A”, Article 260, Part III, Subparagraph “B” and Article 262, Part II, Subparagraph ,,B”.