• სასაზღვრო პოლიციამ 10 კილოზე მეტი ”ჰეროინი” ამოიღო - დაკავებულია უცხო ქვეყნის 2 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა წითელ ხიდზე, სასაზღვრო სექტორის "ვახტანგისის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად აზერბაიჯანის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე 1998 წელს დაბადებული უ. ტ. და 1989 წელს დაბადებული ​ე. მ. დააკავეს.
მათ ბრალად საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთა, ასევე, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და შემოტანა ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და მართლსაწინააღმდეგოდ შემოიტანეს 10 კილოგრამზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი".
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის ,,ა" ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და მე-6 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of the Border Police under the Ministry of Internal Affairs detained two citizens of the Republic of Azerbaijan, U. T. (DoB 1998) and E.M. (DoB 1989).
The mentioned individuals are accused of illegal crossing of the state border committed in group, as well as illegal purchase, storage and import of a large amount of drugs.
The investigation established that the accused persons had illegally crossed the Georgian state border from the Republic of Azerbaijan, bypassing the border checkpoint, and illegally imported more than 10 kilograms of heroin.
Investigation is in progress under Article 344, Part II, Subparagraph “A” , Article 260, Part III, Subparagraph “B” and part VI, Subparagraph “A”, Article 262, Part II, Sub-paragraph “B” and Part IV, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.