• საქართველოსა და გერმანიას შორის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლაში თანამშრომლობის ...
საქართველოსა და გერმანიას შორის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლაში თანამშრომლობის შესახებ შეთანხმება ძალაში შევიდა
მიმდინარე წლის 20 მარტს ძალაში შევიდა 2014 წლის 9 ივლისს ქალაქ ბერლინში ხელმოწერილი შეთანხმება „საქართველოს მთავრობასა და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის მთავრობას შორის ორგანიზებული დანაშაულის, ტერორიზმისა და სხვა მძიმე დანაშაულების წინააღმდეგ ბრძოლაში თანამშრომლობის შესახებ“.
შეთანხმება ითვალისწინებს ორგანიზებული დანაშაულის, ტერორიზმის, ადამიანის სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულების, ნარკოტიკული დანაშაულის, იარაღის უკანონო ბრუნვის, ადამიანით ვაჭრობის, უკანონო მიგრაციის, საკუთრების წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულების, კიბერდანაშაულისა და სხვა დანაშაულების წინააღმდეგ ბრძოლაში მხარეებს შორის თანამშრომლობას, როგორც ოპერატიული, ასევე, არაოპერატიული მიმართულებით.
აღნიშნული შეთანხმება კიდევ უფრო გააძლიერებს საქართველოსა და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ ეფექტურ თანამშრომლობას.

On 20 March 2017 the Agreement between the Government of Georgia and the Government of the Federal Republic of Germany on Cooperation in Combating Organized Crime, Terrorism and Other Serious Criminal Offences, signed on 9 July 2014 in Berlin, entered into force.
The agreement envisages cooperation between the parties in combating organized crime, terrorism, crimes against human life and health, drug-related crime, illegal trafficking in arms, trafficking in human beings and illegal migration, property-related crimes, cybercrime and other crimes, both in operative and non-operative directions.
The mentioned agreement will strengthen effective cooperation already existing between the law enforcement agencies of Georgia and the Federal Republic of Germany.