• საქართველოსა და ესპანეთის სამეფოს შორის ეროვნული მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარ...
საქართველოსა და ესპანეთის სამეფოს შორის ეროვნული მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარებისა და გადაცვლის შესახებ შეთანხმება ძალაში შევიდა
საქართველოს მთავრობასა და ესპანეთის სამეფოს მთავრობას შორის ეროვნული მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარებისა და გადაცვლის შესახებ შეთანხმება ძალაში შევიდა.
შეთანხმების თანახმად, მხარეთა მიერ გაცემული მოქმედი მართვის მოწმობის მფლობელები, თეორიული ან პრაქტიკული გამოცდის ჩაბარების გარეშე შეძლებენ მიიღონ თანაბარი ძალის მქონე მართვის მოწმობა იმ სახელმწიფოში, რომელიც მათ კანონიერ საცხოვრებელს წარმოადგენს.
მსგავსი ტიპის შეთანხმებები საქართველოს, ასევე, გაფორმებული აქვს ირლანდიასთან და საბერძნეთის რესპუბლიკასთან.
საქართველოს მთავრობასა და საბერძნეთის რესპუბლიკის მთავრობას შორის მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარების და გადაცვლის შესახებ შეთანხმება მხარეთა მიერ შესაბამისი შიდა პროცედურების დასრულების შემდეგ შევა ძალაში, ხოლო ირლანდიაში ქართული მართვის მოწმობების გადაცვლა უკვე შესაძლებელია.

• The agreement between Georgia and the Kingdom of Spain on the mutual recognition...
The agreement between Georgia and the Kingdom of Spain on the mutual recognition and exchange of national driving permits entered into force
The agreement between the Government of Georgia and the Government of the Kingdom of Spain on the mutual recognition and exchange of national driving licenses entered into force.
According to the agreement, holders of a valid driving permit in force issued by one of the parties will be able to obtain the equivalent driving permits in the state of their legal residence without passing a theoretical or practical test.
Georgia has also signed similar agreements with Ireland and the Hellenic Republic.
The agreement between the Government of Georgia and the Government of the Hellenic Republic on the mutual recognition and exchange of driving permits will enter into force after the completion of the relevant internal procedures by the parties, and the exchange of Georgian driving permits in Ireland is already available.