• საქართველოს შსს-სა და თურქეთის რესპუბლიკის შსს-ს ეროვნული პოლიციის წარმომადგენელ...
საქართველოს შსს-სა და თურქეთის რესპუბლიკის შსს-ს ეროვნული პოლიციის წარმომადგენელთა ერთობლივი კომისიის მეხუთე სხდომა გაიმართა
თურქეთში, ქალაქ ანკარაში, „საქართველოს მთავრობასა და თურქეთის რესპუბლიკის მთავრობას შორის უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ 1994 წლის შეთანხმებით გათვალისწინებული თანამშრომლობის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეროვნული პოლიციის წარმომადგენელთა ერთობლივი კომისიის მეხუთე სხდომა გაიმართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის, ტრეფიკინგის, ტერორიზმისა და ორგანიზებული დანაშაულის სხვა სახეების წინააღმდეგ ბრძოლის ერთობლივი საკითხები და ხელი მოაწერეს სხდომის ოქმს, რომელშიც განისაზღვრა მხარეთა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები.
შეხვედრას საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროდან საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, კონტრტერორისტული ცენტრის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის და საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ. ერთობლივი კომისიის შეხვედრები საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკაში რეგულარულად იმართება.

• Fifth Joint Commission Meeting between the Ministry of Internal Affairs of Georg...
Fifth Joint Commission Meeting between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Turkish National Police of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey was held
The Fifth Joint Commission Meeting between the Representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Turkish National Police of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey was held today in Ankara, Turkey within the frames of cooperation determined by the “Agreement between the Government of Georgia and the Government of the Republic of Turkey on Cooperation in the Field of Security” signed in 1994.
During the Meeting the Parties discussed joint issues on the fight against illicit drug traffic, human trafficking, terrorism and other forms of organized crime and signed the Minutes of Meeting, where future cooperation plans of the Parties were envisaged.
Georgian side was represented by high-ranking officials of International Relations Department, Counterterrorist Center, Central Criminal Police Department, INTERPOL National Central Bureau of Georgia and the Patrol Police Department. Joint Commission Meetings are held alternately in Georgia and the Republic of Turkey on a regular basis.