• საქართველოს შსს-ს და ბელგიის სამეფოს პოლიციის წარმომადგენლებმა გაცნობითი შეხვედრ...
საქართველოს შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის, რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის წარმომადგენლებმა ბელგიის სამეფოს პოლიციის ახალ მეკავშირე ოფიცერ სებასტიენ იორისთან გაცნობითი შეხვედრები გამართეს. ოფიცერი სებასტიენ იორისი საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურას, ასევე, განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებს გაეცნო.
შეხვედრაზე მხარეებმა როგორც ოპერატიული, ისე არაოპერატიული თანამშრომლობის ფორმები და სამომავლო გეგმები განიხილეს.
სებასტიენ იორისი მოვალეობის შესრულებას ოფიციალურად მიმდინარე წლის პირველი იანვრიდან შეუდგა. ბელგიის სამეფოს პოლიციის სამეკავშირეო ოფისი თურქეთის რესპუბლიკაში, ქალაქ სტამბულში მდებარეობს.

• Introductory meeting with the Police Liaison Officers of the Kingdom of Belgium
The representatives of the International Relations Department, Analytical Department, Reforms and Development Agency and the Central Criminal Police held introductory meetings with the new Belgian Police liaison officer, Mr. Sbastien Joris.
At the meeting the parties discussed the possibilities of cooperation on operative as well as non-operative level and future plans.
Mr. Joris will officially appointed on the first of January. The Liaison Office of the Belgian Federal Police is located in Istanbul, Turkey