• საქართველოს შს მინისტრი აზერბაიჯანის საგანგებო სიტუაციების მინისტრს შეხვდა
ბაქოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი საქართველოს შს მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი აზერბაიჯანის საგანგებო სიტუაციების მინისტრ ქემალედინ ჰეიდაროვს შეხვდა.
გიორგი მღებრიშვილმა შეხვედრაზე აღნიშნა, რომ ქართული მხარე დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს აზერბაიჯანთან მჭიდრო თანამშრომლობას სამოქალაქო თავდაცვის და საგანგებო სიტუაციების მართვის სფეროში. შს მინისტრმა აზერბაიჯანის საგანგებო სიტუაციების მინისტრს საქართველოს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში განხორციელებული რეფორმები და სიახლეები გააცნო. გიორგი მღებრიშვილმა ქემალედინ ჰეიდაროვს საგანგებო სიტუაციების სფეროს განვითარების მიზნით, ორი ქვეყნის აკადემიებს შორის მემორანდუმის გაფორმება შესთავაზა.
აზერბაიჯანის საგანგებო სიტუაციების მინისტრმა კმაყოფილება გამოთქვა საქართველოს შს სამინისტროსთან არსებულ ნაყოფიერ თანამშრობლობასთან დაკავშირებით და აღნიშნა, რომ საგანგებო სიტუაციების დროს რეაგირება, გამოცდილების ურთიერთგაზიარების შედეგად, ბევრად ეფექტური გახდება.
შეხვედრაზე მინისტრებმა თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს და სამომავლო გეგმებზეც ისაუბრეს.

• Minister of Internal Affairs held meeting with Minister of Emergency Situations ...
Within the frames of the official visit, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili held meeting with Minister of Emergency Situations of Azerbaijan Kemaleddin Heiydarov in Baku.
At the meeting Giorgi Mgebrishvili pointed out that Georgian side attaches great importance to cooperation with Azerbaijan in the field of the civil protection and emergency situations management. Giorgi Mgebrishvili familiarized Minister of Emergency Situations of Azerbaijan with the implemented reforms held in Georgian Emergency Situations Management Agency. Georgian Minister of Internal Affairs offered Kemaleddin Heiydarov to conclude memorandu between police academies of Azerbaijan and Georgia.
Minister of Emergency Situations of Azerbaijan Kemaleddin Heiydarov expressed satisfaction with the fruitful cooperation with the Ministry of Internal Affairs of Georgia and outlined that emergency response will become much better by sharing experience.