• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები UEFA-ს 2024 წლის ევროპის ჩ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები UEFA-ს 2024 წლის ევროპის ჩემპიონატის უსაფრთხოდ ჩატარებაში მონაწილეობდნენ
UEFA-ს 2024 წლის ევროპის ფეხბურთის ჩემპიონატზე, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა და საზოგადოებრივ საქმეთა ფედერალურ სამინისტროსა და ფედერალური პოლიციის ინიციატივით, საქართველოს ეროვნული ნაკრების ასპარეზობის პერიოდში - 14 ივნისიდან 30 ივნისის ჩათვლით, ჩემპიონატის ფარგლებში ჩატარებული მატჩების დაცვისა და უსაფრთხოების ღონისძიებებში მონაწილეობა მიიღეს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადმინისტრაციის ორი თანამშრომელი, უწყვეტ რეჟიმში მუშაობდა, საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის ცენტრში (IPCC EURO2024).
ასევე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ორ-ორი თანამშრომელი სტადიონებზე, მობილური ჯგუფის სახით, საქართველოს ეროვნული ნაკრების თამაშების დროს, მონაწილეობდა ადგილობრივი პოლიციის შესაბამისი დანაყოფების ხელშეწყობის ოპერაციებში - საქართველოს ნაკრების გულშემატკივართა თავშეყრის ადგილებსა და მათ მიერ ორგანიზებულ მსვლელობებში.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ათი თანამშრომელი, ყოველდღიურად სხვადასხვა ქალაქის აეროპორტებსა და რკინიგზის სადგურებზე გერმანელ პოლიციის ოფიცრებს უწევდნენ დახმარებას ქართველ გულშემატკივართან ეფექტურ კომუნიკაციასა და მართლწესრიგის დაცვაში.

• Employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia participated in safety ...
Employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia participated in safety measures implemented in the course of UEFA 2024 European Championship
At the UEFA 2024 European Football Championship, the employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the Federal Ministry of the Interior and Community of the Federal Republic of Germany and the Federal Police initiated the protection and security measures of the football matches held within the framework of the European Championship during the participation period of the Georgian national team - from June 14 to June 30.
Two employees of the administration of the Ministry of Internal Affairs of Georgia worked continuously at the International Police Cooperation Center (IPCC EURO2024).
Herewith, two employees of Tbilisi Police and Adjara Police Departments participated in the support operations of the respective units of the local police in the stadiums, as a mobile group during the matches of the Georgian national team - in the gathering places of fans of the Georgian national team and in the marches organized by them.
On the daily basis, ten employees of the Patrol Police Department assisted German police officers in effective communication with Georgian fans and maintaining law and order at the airports and railway stations of different cities.