• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური ვიზიტით მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე სერგეი დიაკონუ ეწვია. სერგეი დიაკონუ შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიას შეხვდა.
მოლდოვის დელეგაციამ შეხვედრები გამართა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებთან. სტუმრებმა მათ მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ევროინტეგრაციის კუთხით განხორციელებული რეფორმები და 2014-2016 წლების განვითარების სტრატეგია გააცნეს.
საქართველოს შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის და რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლებთან შეხვედრაზე მხარეებმა განხორციელებული და გასატარებელი რეფორმები, ასევე, ორმხრივი თანამშრომლობის განვითარების შესაძლებლობები განიხილეს. ვიზიტის ფარგლებში, მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე სერგეი დიაკონუმ გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი „112“ მოინახულა და მუშაობის სპეციფიკას გაეცნო.

• Deputy Minister of Interior of the Republic of Moldova visited Ministry of Inter...
Deputy Minister of Interior of the Republic of Moldova visited Ministry of Internal Affairs of Georgia
Deputy Minister of Interior of the Republic of Moldova Serghei Diaconu paid an official visit to the Ministry of Internal Affairs of Georgia and met his colleague Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia Levan Izoria.
Moldavian delegation held meetings with management of Patrol Police Department, Central Criminal Police Department and Emergency Situations Management Department. Moldovan side presented its development strategy for years 2014-2016 and the reforms implemented by the Ministry for EU integration process.
During the meeting held with representatives of International Relations Department and Reforms and Development Agency, sides reviewed implemented and scheduled reforms as well as issues of developing cooperation. Within the frames of the visit Deputy Minister of Interior of the Republic of Moldova Serghei Diaconu also visited Emergency Response Center 112 and got familiarized with method of operation.