• საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია ოფიციალური ვიზიტით აშშ-ში გაე...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ვახტანგ გომელაური, სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, პოლკოვნიკი ზურაბ გამეზარდაშვილი და სასაზღვრო პოლიციის სხვა წარმომადგენლები ოფიციალური ვიზიტით აშშ-ში გაემგზავრნენ. ვიზიტი ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის ექსპორტის კონტროლისა და საზღვრის უსაფრთხოების საერთაშორისო პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება.
ვიზიტის მიზანია საქართველოს დელეგაციის წევრებისათვის აშშ-ს სანაპირო დაცვის მატერიალურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის სისტემის, კერძოდ, სანაპირო დაცვის მცურავი საშუალებების ტექნიკური მომსახურების დაგეგმარების და მათი ტექნიკური მზადყოფნის შენარჩუნების პროცესების გაცნობა.
ვიზიტის ფარგლებში, 24 თებერვალს სანაპირო დაცვის ბალტიმორის ბაზაზე, წყალზედა ძალების მატერიალურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის ცენტრში (SFCL) პირველი შეხვედრა გაიმართება, სადაც ქართული დელეგაციის წევრები მცირე ზომის კატარღების წარმოების პროცესს გაეცნობიან. 26 თებერვალს სანაპირო დაცვის ბოსტონის ბაზაზე, სანაპირო დაცვის საზღვაო-საინჟინრო დეპარტამენტში სარემონტო მომსახურების დაგეგმვის თემაზე ბრიფინგი ჩატარდება. 27 თებერვალს კი მაიამის ბაზაზე, წყალზედა ძალების მატერიალურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის ცენტრში შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართება. დელეგაციის ვიზიტი აშშ-ში 28 თებერვალს დასრულდება.

• MIA delegation has started the official visit to the United States
The Deputy Minister of Interior of Georgia, Vakhtang Gomelauri and the Head of the MIA Border Police of Georgia, Colonel Zurab Gamezardashvili, alongside with the other Border Police Officials are paying official visit to the United States of America. The visit is held in the frame of the US State Department’s Export Control and Border Security (EXBS) Program. The purpose of the visit is to provide the Georgian Delegation with an understanding of maintenance planning and sustainment process of the US Coast Guard.
The first meeting is scheduled at the Surface Forces Logistics Centre at USCG Base Baltimore on February 24, the Georgian visitors will be briefed about small boat product line. On February 26, the delegation is expected at the Coast Guard Base Boston to be introduced with the naval engineering department. And finally the summarizing meeting will be held at the Surface Forces Logistics Centre, at US CG Base Maiami on February 27. The official visit will be over on February 28.