• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, უზბეკეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს სა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, უზბეკეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ ”112”-ში უმასპინძლა
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი უზბეკეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი - აბდულა არიპოვი, დელეგაციასთან ერთად საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ ”112”-ს ეწვია.
ადგილზე სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, მინისტრის მოადგილემ, გიორგი ბუთხუზმა და „112“-ის ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს.
დელეგაციის წევრებს დეტალური ინფორმაცია მიეწოდათ ცენტრის მუშაობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ, მათ შორის, გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის, ასევე, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით მოქმედი ვიდეო-მეთვალყურეობის სისტემებისა და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლის მიზნით დანერგილი ელექტრონული მონიტორინგის სისტემის შესახებ.

• The Minister of Internal Affairs of Georgia hosted the Prime Minister of the Rep...
The Minister of Internal Affairs of Georgia hosted the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan at the Public Safety Command Center ”112
The Prime Minister of the Republic of Uzbekistan - Abdulla Aripov visited the Public Safety Command Center "112" with the delegation, during his official visit to Georgia.
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, Deputy Minister, Giorgi Butkhuzi and the Management of "112" hosted the guests.
The members of the delegation were provided with the detailed information about the main working directions of the center, including the operative management of emergency assistance, functioning of the video surveillance systems to ensure traffic safety, as well as regarding the introduced electronic monitoring system aimed at effectively fight against domestic violence.
At the end of the visit, the head of the delegation expressed his gratitude towards Vakhtang Gomelauri for the hospitality extended to the delegation.