• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა თურქ კოლეგას სამძიმრის წერილი გაუგზავნა
შს მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ეფკან ალას სამძიმრის წერილი გაუგზავნა.
გიორგი მღებრიშვილი ღრმა მწუხარებას გამოხატავს 2016 წლის 13 მარტს თურქეთის რესპუბლიკის დედაქალაქში მომხდარი აფეთქების გამო.
„საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ გმობს ტერორიზმის ნებისმიერი ფორმით გამოვლინებას, ქმედებებს, რომლებსაც უდანაშაულო ადამიანების სიცოცხლე ეწირება. მჯერა, თურქეთის მთავრობა ძალას არ დაიშურებს, რათა აღმოფხვრას ყოველგვარი ტერორისტული აქტივობა თურქეთის ტერიტორიაზე.
მწუხარების ჟამს, სოლიდარობას და თანადგომას ვუცხადებთ დაზარალებულთა და გარდაცვლილთა ოჯახებს, ნათესავებსა და მეგობრებს. თურქ ხალხს გამძლეობასა და მხნეობას ვუსურვებთ“, - ნათქვამია სამძიმრის წერილში.

• Minister of Internal Affairs sent a Letter of Condolence to his Turkish Colleagu...
Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs sent the letter of condolence to Efkan Ala, the Minister of Internal Affairs of the Republic of Turkey.
Mr. G.Mghebrishvili expresses his deep concern over the explosion on March 13, 2016 in Ankara, the capital of the Republic of Turkey.
"The Ministry of Internal Affairs of Georgia once again condemns any form of terrorism, any action that takes the lives of innocent individuals. I believe that the Turkish Government will do its best to eliminate any kind of terrorist activity in the territory of Turkey.
I express solidarity and support to the families, relatives and friends of the victims and wish endurance and courage to Turkish people"- the letter of condolence says.