• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ისრაელის ელჩთან შეხვედრა გამართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი - ვახტანგ გომელაური, ისრაელის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში - ჰადას მეიცადს შეხვდა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა ისრაელში ბოლო პერიოდში განვითარებული მოვლენები. ისრაელის ელჩმა შინაგან საქმეთა მინისტრს მიაწოდა დეტალური და განახლებული ინფორმაცია ისრაელში ამჟამად არსებული მდგომარეობის შესახებ.
ვახტანგ გომელაურმა მწუხარება გამოთქვა ისრაელში დაღუპულთა გამო და ხაზი გაუსვა, რომ ქართული მხარე გმობს ისრაელსა და მის მოქალაქეებზე განხორციელებულ ტერორისტულ თავდასხმას.
შეხვედრის დასასრულს ჰადას მეიცადმა მადლიერება გამოხატა ქართული მხარის მიმართ ისრაელის სახელმწიფოსა და ხალხის ურყევი მხარდაჭერისთვის.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Ambassador of Is...
Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Georgia, Hadas Meitzad.
During the meeting, the discourse revolved around recent developments in Israel. Ambassador Meitzad provided detailed and up-to-date information regarding the current situation in Israel.
Vakhtang Gomelauri conveyed condolences for lives lost and underscored Georgia's unequivocal condemnation of the heinous terrorist attack on Israel and its citizens.
At the end of the meeting, Ambassador Hadas Meitzad expressed profound appreciation to the Georgian side for the steadfast support of Israel and its people.