• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ სომეხ კოლეგასთან შეხვედრა გამ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გეკა გელაძე ოფიციალური ვიზიტით სომხეთის რესპუბლიკაში იმყოფება. მინისტრმა სამუშაო შეხვედრა გამართა სომეხ კოლეგასთან, არპინე სარგსიანთან.
შეხვედრის ფარგლებში, საუბარი შეეხო სამხრეთ კავკასიის რეგიონის სტაბილური განვითარებისთვის მშვიდობისა და თანამშრომლობის აუცილებლობას.
მხარეებმა ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო პარტნიორობის საკითხები განიხილეს.
გეკა გელაძემ და არპინე სარგსიანმა დარგობრივ რეფორმებზე, მიმდინარე პროექტებზე, საპოლიციო თანამშრომლობის ფარგლებში ინფორმაციისა და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე გაამახვილეს ყურადღება.
მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ქართული მხარე ყოველთვის მზად არის სომხურ მხარესთან სხვადასხვა მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავებისთვის.
სომხეთის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, გეკა გელაძემ ასევე მოინახულა სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის პოლკი.
სომხეთის რესპუბლიკაში შინაგან საქმეთა მინისტრთან ერთად იმყოფებიან შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით კიკნაძე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ლევან მაისურაძე.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with Armenian Colleague
Minister of Internal Affairs of Georgia, Geka Geladze, is paying an official visit to the Republic of Armenia. Within the scope of the visit, Minister held a working meeting with Armenian counterpart - Arpine Sargsyan.
During the meeting, the parties discussed the importance of peace and cooperation for the stable development of the South Caucasus region.
The parties discussed the close and effective police to police partnership existing between the law enforcement agencies of Georgia and Armenia.
Geka Geladze and Arpine Sargsyan focused on sectoral reforms, ongoing projects, and the importance of sharing information and experience within the framework of police cooperation.
Minister emphasized that Georgia remains committed to further deepening cooperation with Armenia across various areas.
Minister of Internal Affairs of Georgia is accompanied by Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze, Director of the Central Criminal Police Department - Davit Kiknadze, and Director of the Patrol Police Department - Levan Maisuradze.