• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ბელარუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ბელარუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამ საერთაშორისო სამართლებრივ დოკუმენტს ხელი მოაწერეს
ბელარუსის რესპუბლიკის პრეზიდენტ ალექსანდრე ლუკაშენკოს საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა და ბელარუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა იგორ შუნევიჩმა ხელი მოაწერეს სამ საერთაშორისო სამართლებრივ დოკუმენტს: დანაშაულთან ბრძოლის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ შეთანხმებას, რეადმისიის შესახებ შეთანხმებასა და მის საიმპლემენტაციო ოქმს.
ვიზიტის ფარგლებში, გუშინ საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა ბელარუს კოლეგასთან ოფიციალური შეხვედრა გამართა. შეხვედრაზე მხარეებმა ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.

• THE MINISTERS OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA AND BELARUS SIGNED THREE INTERNATIO...
THE MINISTERS OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA AND BELARUS SIGNED THREE INTERNATIONAL LEGAL INSTRUMENTS
Within the frames of the visit of Mr. Alexander Lukashenko, the President of the Republic of Belarus, to Georgia, Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Vakhtang Gomelauri and Minister of Internal Affairs of the Republic of Belarus Mr. Igor Shunevich signed following three international legal instruments: the agreement on cooperation in the sphere of combating crime, the readmission agreement and its implementing protocol.
Within the frames of the visit Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Vakhtang held an official meeting with his Belarusian counterpart yesterday. At the meeting sides discussed issues of mutual cooperation.