• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე ოფიციალურ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით ლიეტუვას რესპუბლიკას ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე, დელეგაციასთან ერთად, ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით ლიეტუვას რესპუბლიკაში იმყოფებოდა. დელეგაციას ადგილზე ლიეტუვას რესპუბლიკის პოლიციის გენერალურმა კომისარმა რენატას პოჟელამ უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წევრები ლიეტუვას რესპუბლიკის პოლიციის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრნენ. ასევე, გაიმართა ორმხრივი შეხვედრა ლიეტუვას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილესთან - ვიტალი დმიტრიევთან.
ორმხრივი შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა სამართალდაცვით სფეროში არსებული თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო ურთიერთობების პერსპექტივებზე ისაუბრეს. მინისტრის პირველმა მოადგილემ - შალვა ბედოიძემ ხაზი გაუსვა ლიეტუვას რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებთან ნაყოფიერი თანამშრომლობის მნიშვნელობას.
დელეგაცია ასევე ეწვია ლიეტუვას რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფს, სადაც მათ დეტალური ინფორმაცია მიეწოდათ შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულის მუშაობის სპეციფიკის შესახებ.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წარმომადგენლები ასევე შეხვდნენ ნერინგის მუნიციპალიტეტის მერს - დარიუს ჯასაიტისს.
ვიზიტის დასასრულს მხარეთა მიერ ხაზი გაესვა, რომ ორ ქვეყანას შორის სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობა მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდება.

• First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Shalva Bedoidze paid an o...
First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Shalva Bedoidze paid an official working visit to the Republic of Lithuania
Shalva Bedoidze, the First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia along with the delegation paid an official working visit to the Republic of Lithuania. The delegation was hosted by the General Commissioner of the Police of the Republic of Lithuania, Renatas Pozela.
Within the framework of the visit, the members of the delegation attended the event dedicated to the Police Day of the Republic of Lithuania. A bilateral meeting was also held with the Deputy Minister of Internal Affairs of Lithuania - Vitalij Dmitrijev.
Within the framework of the bilateral meeting, the parties discussed the issues of cooperation in the field of law enforcement and talked about the prospects of future relations. First Deputy Minister - Shalva Bedoidze emphasized the importance of fruitful cooperation with the law enforcement agencies of the Republic of Lithuania.
The delegation also visited various units of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Lithuania, where they were provided with detailed information about the specifics of the work of the relevant structural units.
Within the framework of the official visit, representatives of the delegation also met the Mayor of Neringa Municipality - Darius Jasaitis.
At the end of the visit, the parties emphasized that cooperation between the two countries in the field of law enforcement will continue actively in the future.