• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი უნგრეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში უნგრე...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი უნგრეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში უნგრეთის შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფებს სტუმრობს
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი - ვახტანგ გომელაური, დელეგაციასთან ერთად, უნგრეთში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით იმყოფება.
ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა მინისტრი დელეგაციასთან ერთად უნგრეთის ეროვნულ პოლიციას ესტუმრა და დეტალური ინფორმაცია მიიღო საპოლიციო დანაყოფების საქმიანობის სპეციფიკის შესახებ. ვახტანგ გომელაურმა ასევე მოინახულა უნგრეთის ეროვნული პოლიციის სპეციალურ დავალებათა დანაყოფი, რომელიც სპეციალური ოპერაციების განხორციელებისას ადგილობრივი პოლიციის დახმარებას უზრუნველყოფს.
ვიზიტის ფარგლებში, ვახტანგ გომელაური, დელეგაციის წევრებთან ერთად ასევე ეწვია უნგრეთის კონტრ-ტერორისტულ ცენტრს და დეტალურად გაეცნო ინფორმაციას ცენტრის საქმიანობის შესახებ.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ვახტანგ გომელაური უნგრელ კოლეგას - შანდორ პინტერს უკვე შეხვდა, რა დროსაც მხარეებმა სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული ურთიერთთანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების პერსპექტივებზე ისაუბრეს.
პირისპირ შეხვედრის დასრულების შემდეგ, ქართული დელეგაციის პატივსაცემად ოფიციალური სადილი გაიმართა, სადაც სტუმრებს შანდორ პინტერმა უმასპინძლა. შინაგან საქმეთა მინისტრის ოფიციალური ვიზიტი უნგრეთში დღეს დასრულდება.

• THE MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA VISITS THE UNITS OF THE MINISTRY OF ...
THE MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA VISITS THE UNITS OF THE MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS OF HUNGARY WITHIN THE FRAMEWORK OF THE OFFICIAL VISIT
The Minister of Internal Affairs of Georgia - Vakhtang Gomelauri, together with the delegation, pays official working visit to Hungary.
Within the framework of official working visit, the Minister of Internal Affairs, with the delegation visited national police of Hungary and were provided with the detailed information regarding the work specifics of police units on spot. Vakhtang Gomelauri also visited Special Tasks Unit of the National Police of Hungary, which provides assistance to the local police during the special operations.
During the visit, the Minister of Internal Affairs together with the members of the delegation also visited the counter-terrorist center of Hungary, where he received detailed information about work specifics of the center.
Within the scope of the official visit, Vakhtang Gomelauri held the meeting with his Hungarian colleague, Sandor Pinter. During the meeting, the parties discussed the perspective of further deepening existing bilateral law enforcement cooperation.
After the face-to-face meeting, the official dinner was held in honor of Georgian delegation, where Sandor Pinter hosted the guests. The official visit of the Minister of Internal Affairs will be concluded today.