• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი თურქეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების ...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი თურქეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების საბჭოს გენერალურ მდივანს, გუბერნატორს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა - ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრა გამართა საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ თურქეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების საბჭოს გენერალურ მდივანთან, გუბერნატორ - სეიფულლა ჰაჯიმუფთუოღლუსთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა ორ სახელმწიფოს შორის არსებული პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. ვახტანგ გომელაურმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებულ მჭიდრო და ინტენსიურ თანამშრომლობაზე, ასევე ხაზი გაუსვა თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მნიშვნელოვან როლს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში.
შეხვედრის ფარგლებში, საუბარი ასევე შეეხო ორ სახელმწიფოს შორის საზღვრის დაცვის სფეროში არსებულ თანამშრომლობას, დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით განხორციელებულ ღონისძიებებს და ამ მიმართულებით თანამშრომლობის სამომავლო პერსპექტივებს.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა კოლეგას მადლობა გადაუხადა საქართველოში ვიზიტისთვის და იმედი გამოთქვა, რომ მხარეთა შორის თანამშრომლობა მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდება.

• The Minister of Internal Affairs of Georgia met with the Secretary General of th...
The Minister of Internal Affairs of Georgia met with the Secretary General of the National Security Council of the Republic of Turkiye, Governor - Seyfullah Hacımüftüoğlu
The Minister of Internal Affairs of Georgia –Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Secretary General of the National Security Council of the Republic of Turkiye, Governor - Seyfullah Hacımftoğlu, paying an official visit to Georgia.
During the meeting, the parties discussed the importance of existing partnership relations between two countries. Vakhtang Gomelauri paid particular attention to the existing close and intentensive cooperation between the law enforcement Agencies of Georgia and the Republic of Tukiye and emphasized the crucial role of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Turkiye in the capacity building of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Within the meeting, the conversation also touched upon the existing cooperation in the field border security, as well as activities carried out to fight against crime and discussed perspectives of future cooperation in these directions.
At the end of the meeting Vakhtang Gomelauri thanked his colleague for the visit to Georgia and expressed hope that the cooperation between the parties will be actively continued in the future.