• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი თურქეთის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ფატმა ჯერენ იაზგანთან, საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ახლად მოვლენილ მრჩევლებთან - ნეჯმეთინ აქჩასა და ნეჯმი ინჯესთან შეხვედრა გამართა.
მინისტრმა მრჩევლებს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა. ვახტანგ გომელაურმა იმედი გამოთქვა, რომ მათი ჩართულობით მხარეთა შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობა კიდევ უფრო განმტკიცდება.
შეხვედრის მონაწილეებმა სამართალდაცვით სფეროში ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო ურთიერთობის პერსპექტივები დასახეს.

• THE MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA MET WITH THE AMBASSADOR OF THE REPUB...
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey to Georgia, Fatma Ceren Yazgan and newly deployed Counsellors of the Ministry of Interior of the Republic of Turkey to Georgia– Necmettin Akca and Necmi Ince.
The Minister congratulated counsellors on their new appointment and wished success in future activities. Vakhtang Gomelauri expressed hope, that existing fruitful cooperation between the parties will further be strengthened with their engagement.
The participants of the meeting discussed issues of bilateral cooperation in the field of law enforcement and set the prospects of future collaboration.