• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ოფიციალური ვიზიტით სომხეთის რესპუბლიკას ეწვ...
ვახტანგ გომელაური ოფიციალური ვიზიტით სომხეთის რესპუბლიკაში იმყოფება. საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსმა - ვაჰე ღაზარიანმა უმასპინძლა.
შეხვედრის დაწყებამდე, ვახტანგ გომელაურმა, დელეგაციის წევრებთან და სომხეთის პოლიციის უფროსთან ერთად, გვირგვინით შეამკო სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაღუპული პოლიციელების მემორიალური კედელი.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკაში შინაგან საქმეთა მინისტრთან ერთად იმყოფებიან მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე, მინისტრის მოადგილეები - იოსებ ჭელიძე და გიორგი ბუთხუზი.
ოფიციალურ შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და სომხეთის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებისა და განვითარებისათვის მზაობა გამოთქვეს. ვახტანგ გომელაურმა და ვაჰე ღაზარიანმა დარგობრივ რეფორმებზე, მიმდინარე პროექტებზე, საპოლიციო თანამშრომლობის ფარგლებში ინფორმაციის და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა სომხეთის ახლად შექმნილ საპატრულო სამსახურს წარმატებები უსურვა.
შეხვედრის დასასრულს, სომხეთის პოლიციის უფროსის - ვაჰე ღაზარიანის ბრძანებით, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი - ვახტანგ გომელაური და საქართველოს დელეგაციის წევრები დაჯილდოვდნენ მედლით - „თანამშრომლობის გაძლიერებისათვის“.

• Minister of Internal Affairs of Georgia paid an official visit to the Republic o...
Vakhtang Gomelauri is paying an official visit to the Republic of Armenia. The Minister of Internal Affairs of Georgia was hosted by the Chief of Police of the Republic of Armenia - Vahe Ghazaryan.
Prior to the meeting, Vakhtang Gomelauri, along with members of the delegation and the Chief of Police of Armenia, laid a wreath at the memorial wall of the police officers killed in the line of duty.
Within the frames of the official visit, the First Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Shalva Bedoidze, Deputy Ministers - Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi are also paying an official visit to the Republic of Armenia along with the Minister of Internal Affairs.
At the official meeting, the sides expressed readiness to further enhance and develop the existing cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Armenia. Vakhtang Gomelauri and Vahe Ghazaryan discussed sectoral reforms, current projects, the importance of the exchange of information as well as experience within the framework of police cooperation.
The Minister of Internal Affairs of Georgia wished success to the newly established patrol service of Armenia.
At the end of the meeting, by the Order of the Chief of Police of Armenia, Vahe Ghazaryan, the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, and members of the Georgian delegation were awarded medals - "For Strengthening Cooperation".