• შინაგან საქმეთა მინისტრი INL-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის პირველ მოადგილეს ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის პირველ მოადგილე ქეროლ პერეზს შეხვდა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოში აშშ-ს ელჩი რიჩარდ ნორლანდი, შს მინისტრის მოადგილეები ვახტანგ გომელაური და ლევან იზორია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი შალვა კვინიხიძე, რეფორმებისა და განვითარების სააგენტოს უფროსი ირაკლი ბერაია, ასევე, სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს სხვა წარმომადგენლები.
შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო. მხარეებმა განიხილეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს შორის არსებული თანამშრომლობა და მიღწეული შედეგები. ასევე, განისაზღვრა სამომავლო გეგმები და მიმართულებები.
აღსანიშნავია, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო INL-თან უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს ისეთ სფეროებში, როგორიც არის კიბერდანაშული, ოჯახში ძალადობა, ტრეფიკინგი, ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლა, ტაქტიკური მომზადება და სხვა.

• Minister of Internal Affairs of Georgia Met Principal Deputy Assistant Secretary...
Aleksandre Tchikaidze, Minister of Internal Affairs of Georgia met with Principal Deputy Assistant Secretary of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs – Carol. Z. Perez. The meeting was also attended by the US Ambassador to Georgia Richard Norland, the deputy ministers: Vakhtang Gomelauri and Levan Izoria; Director of International Relations Department- Shalva Kvinikhidze, Director of Reforms and Development Agency- Irakli Beraia and representatives of INL.
At the introductory meeting achieved results and cooperation between INL and MIA were discussed; as well as future plans and directions were determined.
It is noteworthy that the Ministry of Internal Affairs of Georgia actively cooperates with INL for several years in the fields of Cybercrime, domestic violence, trafficking, fighting against drug-related crimes, tactical training, etc.