• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი ოფიციალური ვიზიტით ამერი...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი ოფიციალური ვიზიტით ამერიკის შეერთებულ შტატებში გაემგზავრა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი, 7-11 დეკემბერს, ოფიციალური ვიზიტით, ამერიკის შეერთებულ შტატებს ეწვევა. სამინისტროს დელეგაციის შემადგენლობაში ასევე არიან შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები და სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები.
ვიზიტის ფარგლებში, გიორგი მღებრიშვილი ქალაქ ვაშინგტონში შეხვედრებს გამართავს აშშ-ს გამოძიების ფედერალური ბიუროს დირექტორ ჯეიმს ქოუმისთან და აშშ-ს სამართალდამცავი უწყებების ხელმძღვანელ პირებთან.
აღნიშნული შეხვედრების ფარგლებში განხილული იქნება აშშ-სა და საქართველოს სამართალდაცვითი სფეროს აქტუალური საკითხები, როგორიცაა ტრეფიკინგის, ნარკოდანაშაულის და კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა. შეხვედრებზე საქართველოს დელეგაციის წევრები ამერიკელ კოლეგებს შინაგან საქმეთა სამინისტროში ბოლო დროს განხორციელებულ და მიმდინარე რეფორმებს, ასევე, სამომავლო განვითარების გეგმებს გააცნობენ.

Minister of Internal Affairs of Georgia Giorgi Mgebrishvili will visit United States on 7-11 November within the frames of the official visit. Delegation of the Ministry is comprised of Deputy Ministers and heads of various MIA Departments.
Within the frames of the visit Giorgi Mgebrishvili will hold meetings in Washington with director of FBI James Comey and management of the law enforcing agencies of the United States.
Within the frames of the mentioned meetings topical issues existing in the field of cooperation between law enforcing agencies of the US and Georgia will be discussed, such as: trafficking, drug-related crime, cybercrime and etc. At the meetings members of the Georgian delegation familiarized American colleagues with recently implemented reforms, scheduled activities and plans for future development.