• საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი აზერბაიჯანის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ფაიგ გულიევთან შეხვედრა გამართა.
ელჩმა შინაგან საქმეთა მინისტრს აზერბაიჯანის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ახლად დანიშნული ატაშე, ადილ ბაღიროვი წარუდგინა, რომელიც ახლახანს შეუდგა საქართველოში საქმიანობას.
ვახტანგ გომელაურმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პოლიციის ატაშეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს ორ სახელმწიფოს შორის არსებული ინტენსიური თანამშრომლობის მნიშვნელობა სამართალდაცვის სფეროში. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა პოლიციის ატაშეების მნიშვნელოვან როლზე თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებაში.
მხარეებმა ასევე ისაუბრეს სამომავლო პერსპექტივებზე და მზადყოფნა გამოხატეს აქტიურად გააგრძელონ თანამშრომლობა მომავალში სხვადასხვა მიმართულებით.

• Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with the Ambassador of Az...
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia, Faig Guliyev.
The Ambassador introduced to the Minister of Internal Affairs a newly appointed Attache of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan, Adil Baghirov, who has recently started his service in Georgia.
Vakhtang Gomelauri congratulated the Police Attache of the Republic of Azerbaijan on his appointment and wished him success in his future activities.
During the meeting, parties highlighted the importance of active cooperation in the field of law enforcement between two states. The Minister of Internal Affairs drew particular attention to the significant role of Police Attaches in advancing bilateral cooperation.
Parties also discussed future prospects of collaboration and expressed their readiness to actively continue cooperation in various areas.