• საქართველოს პოლიციის ატაშეს დახმარებით, საბერძნეთში ორგანიზებული დანაშაულებრივი ...
საქართველოს პოლიციის ატაშეს დახმარებით, საბერძნეთში ორგანიზებული დანაშაულებრივი დაჯგუფების წევრები დააკავეს
საქართველოს შსს-სა და საბერძნეთის პოლიციის თანამშრომლობის შედეგად, შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პოლიციის ატაშეს აქტიური ჩართულობით, საბერძნეთის პოლიციის ატიკის რეგიონული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოთხთვიანი ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, უძრავი ქონების წინააღმდეგ ჩადენილი დანაშაულის ბრალდებით, საქართველოს 5 მოქალაქე: ე.წ. კანონიერი ქურდი - 1986 წელს დაბადებული ო. დ., 1980 წელს დაბადებული გ. მ., 1975 წელს დაბადებული ზ. ხ., 1987 წელს დაბადებული გ. გ. და 1977 წელს დაბადებული ს. ს. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ო. დ., თავის ოჯახის წევრთან - ზ.ხ.-სთან და თანამზრახველებთან - გ.მ.-სთან, ს.ს.-სთან და გ.გ.-სთან ერთად, წინასწარ არჩევდა გასაქურდ ბინებს. ბრალდებულები მოიპოვებდნენ და ამუშავებდნენ ინფორმაციას აღნიშნული ბინების შესახებ, ქურდავდნენ მათ და მოპარული ნივთების რეალიზაციას ახდენდნენ. დადგენილია, რომ ბრალდებულებს საბერძნეთის რესპუბლიკაში სულ 35 ბინა აქვთ გაქურდული.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, დიდი რაოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღი და ნაქურდალი ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება უძრავი ქონების წინააღმდეგ ჩადენილი დანაშაულის ფაქტზე მიმდინარეობს (საბერძნეთის სსკ-ს 372-ე და 374-ე მუხლებით).

• Members of the criminal group detained with the assistance of police attache of ...
As a result of the cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and police attache of Greece and productive activities carried out by Central Criminal Police attache of the MIA, the officers of Attiki regional police division of Greece managed to detain 5 Georgian citizens after 4 months of operative and investigative activities, who are accused of apartment burglaries. The detainees are as follows: the so called “thief in law” O.D. (DoB 1986) G.M. (DoB 1980, Z.KH. (DoB 1975) and G.G. (DoB 1977).
Investigation established that O.D. along his family member – Z.KH. and accomplices- G.M. and G.G. selected apartments in advance. Detainees obtained detailed information of the selected apartments and worked on it, which in the end, resulted in burglaries. Stolen items were sold afterwards. It was ascertained that detainees burglarized 35 apartments in total on the territory of Helenic Republic.
During the search activities held in detainees' houses policemen seized large amount of arms and items apprehended from the burglarized apartments.