• საქართველოს მთავრობასა და ესპანეთის სამეფოს მთავრობას შორის ეროვნული მართვის მო...
საქართველოს მთავრობასა და ესპანეთის სამეფოს მთავრობას შორის ეროვნული მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარებისა და გადაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი უახლოეს მომავალში მოეწერება
ესპანეთის სამეფოს მინისტრთა საბჭომ უკვე განაცხადა თანხმობა შეთანხმების ხელმოწერის თაობაზე და აღნიშნული გადაწყვეტილების შესახებ ინფორმაცია ესპანეთის სამეფოს პრეზიდენტისა და მინისტრთა საბჭოს ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განათავსა.
შეთანხმების ძალაში შესვლის შემდეგ, მხარეთა მიერ გაცემული მოქმედი მართვის მოწმობის მფლობელები, თეორიული ან პრაქტიკული გამოცდის ჩაბარების გარეშე შეძლებენ მიიღონ თანაბარი ძალის მქონე მართვის მოწმობა იმ სახელმწიფოში, რომელიც მათ კანონიერ საცხოვრებელს წარმოადგენს.
შეთანხმებით განსაზღვრულია მართვის მოწმობების კატეგორიები და კლასები, რომლებიც შეთანხმების ძალაში შესვლის შემდეგ დაექვემდებარებიან გადაცვლას, კერძოდ AM, A1, A2, A, B, B+E, მართვის მოწმობების გადაცვლა თეორიული ან პრაქტიკული გამოცდების ჩაბარების გარეშე იქნება შესაძლებელი, ხოლო C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D და D+E მართვის მოწმობების გადაცვლისათვის, განმცხადებლებს მოუწევთ ჩააბარონ მართვის მოწმობის გამოცდა ზოგადი მოძრაობისთვის განკუთვნილ ღია გზებზე, იმ სატრანსპორტო საშუალების ან მისაბმელიანი სატრანსპორტო საშუალებების გამოყენებით, რომელთა მართვაც აღნიშნული მოწმობებით იქნება ნებადართული.

• Agreement between Georgia and The Kingdom of Spain on the Mutual Recognition and...
Agreement between Georgia and The Kingdom of Spain on the Mutual Recognition and Exchange of Driving Permits will be signed in the near future
The Council of Ministers of the Kingdom of Spain has already expressed its consent to the signing of the Agreement and posted information about the said decision on the official website of the President and the Council of Ministers of the Kingdom of Spain.
After the entry into force of the Agreement, holders of a valid driving permit issued by the parties will be able to obtain the equivalent driving permit in the state of their legal residence without passing a theoretical or practical test.
The Agreement defines the categories and classes of driving permits that will be subject to exchange after the Agreement enters into force, namely the exchange of AM, A1, A2, A, B, B+E driving permits will be possible without passing theoretical or practical exams, and as for the C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D and D+E driving permits, applicants will have to pass a driving test on roads open to general traffic, using a vehicle or set of vehicles the driving of which is authorized by said permits.