• საქართველოს ლატვიის პრეზიდენტი და შინაგან საქმეთა მინისტრი ეწვივნენ
საქართველოს, ოფიციალური ვიზიტით, ლატვიის რესპუბლიკის პრეზიდენტი რაიმონდს ვეინოსი, შინაგან საქმეთა მინისტრი რიჰარდს კოზლოვსკისი და სხვა ოფიცილური პირები ეწვივნენ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი, მთავრობის წევრები და პრეზიდენტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები დახვდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, გიორგი მღებრიშვილი და რიჰარდს კოზლოვსკისი ხელს მოაწერენ ოქმს „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ლატვიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის სასაზღვრო სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“ 2009 წლის 8 დეკემბრის შეთანხმებაში ცვლილებების შეტანის თაობაზე.

• Minister of Interior and President of Latvia are paying visit to Georgia
President of the Republic of Latvia Raimonds Vejonis and Minister of Interior Rihard Kozlovskis, along with other officials arrived to Georgia within the frames of the official visit. Guests were met at Tbilisi International Airport by the Minister of Internal Affairs of Georgia Giorgi Mgebrishvili, representatives of the government and presidents’ administration.
Within the frames of the visit Giorgi Mgebrishvili and Rihards Kozlovskis will sign the protocol on making amendments to the “Cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and Ministry of Interior of Latvia in the field of border security” concluded in December 8, 2009.