• საპოლიციო კონტროლის დროს გამოვლინდა სისხლის სამართლის 129 და ადმინისტრაციულ სამა...
საპოლიციო კონტროლის დროს გამოვლინდა სისხლის სამართლის 129 და ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა 1088 ფაქტი
2017 წლის 16-17 იანვარს, საპოლიციო კონტროლის დროს, სამართალდამცველების მიერ გამოვლინდა სისხლის სამართლის 129 დანაშაული, მათ შორის:
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების (სსკ-ს 236-ე მუხლი) - 63 ფაქტი;
ჯანმრთელობის მძიმე დაზიანება (სსკ-ს 117-ე მუხლი) – 1 ფაქტი;
ქურდობის (სსკ-ს 177-ე მუხლი) – 15 ფაქტი;
ქურდობის მცდელობის (სსკ-ს 19-177-ე მუხლი) – 1 ფაქტი;
ოჯახში ძალადობის (სსკ-ს 126-პრიმა მუხლი) - 3 ფაქტი;
ძალადობის (სსკ-ს 126-ე მუხლი) – 4 ფაქტი;
ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების (სსკ-ს 260-ე მუხლი) – 19 ფაქტი;
ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის დათესვა-მოყვანა-კულტივირების (სსკ-ს 265-ე მუხლი) – 2 ფაქტი;
ხულიგნობის (სსკ-ს 239-ე მუხლი) – 2 ფაქტი.
საპოლიციო კონტროლის დროს გამოვლინდა ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის 1088 შემთხვევა, მათ შორის:
დაუმორჩილებლობისა და წვრილმანი ხულიგნობის (ასკ-ს 166-ე და 173-ე მუხლები) - 24 ფაქტი;
ცივი იარაღის ტარების (ასკ-ს 181-პრიმა მუხლი) – 43 ფაქტი.
ნარკოტიკების უკანონო მოხმარების (ასკ-ს 45-ე მუხლი) - 45 ფაქტი;
საპოლიციო კონტროლის მიმდინარეობისას, უკანონო ბრუნვიდან ამოღებულ იქნა შემდეგი სახის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა: 5 ავტომატი, 9 პისტოლეტი, 1 რევოლვერი, 7 შაშხანა, 5 გადაჭრილი სანადირო თოფი, 2 სანადირო თოფი, 1 საფანტის პისტოლეტი, 18 ხელყუმბარა, 3 ყუმბარმტყორცნის ჭურვი, 1 ტანკსაწინააღმდეგო ნაღმი და სხვადასხვა კალიბრის 2858 საბრძოლო ვაზნა.
სამართლდამცველებმა ასევე ამოიღეს სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება.
საპოლიციო კონტროლის დროს, პოლიციამ ჩადენილი სისხლის სამართლის დანაშაულისთვის - 22, ხოლო ადმინისტრაციული სამართალდარღვევისთვის – 42 პირი დააკავა.

• during police control acativities 129 cases of criminal violation and 1088 cases...
during police control acativities 129 cases of criminal violation and 1088 cases of the administrative offenece were revealed
During police control acativities 129 facts of criminal violation and 1088 facts of the administrative offenece were revealed
With the aim to preserve public order and prevent crime, Ministry of Internal Affairs has implemented police control activities all across the country in accordance with the law on police.
On January 16-17 of 2017 during the police control activities law enforcers revealed 129 facts of the criminal fact, including:
63 cases of Illegal purchase, carrying and keeping of firearms and ammunition (article 236);
1 case of Major damage to health (article 117);
15 cases of stealing (article 1770;
1 case of the attempted stealing (article 19-177);
3 cases of the domestic violence (article 126 (1);
4 cases of violence, article 126;
19 cases of Illegal purchase, keeping and selling of drugs (article 260);
2 cases of Illicit Sowing, Growing or Cultivating of Plant Containing Narcotics (article 265);
2 cases of hooliganism (article 239);
During the police control activities 1088 cases of the administrative offence were registered, including:
24 cases of Minor hooliganism and disobedience (article 166 and article 173)
43cases of carrying a cold steel (article 181(1));
45 cases of illegal consumption of drugs (article 45);
During the police control activities the following illegal firearms and ammunition has been seized from illegal circulation: 5 automatic weapons, 9 pistols, 1 revolver, 7 rifles, 5 cut guns, 2 hunting rifles, 1 pistol, 18 hand grenade, 3 missiles, 1 anti-tank missile and 2858 bullets of various size.
Law enforcers also seized various drug substances.
During the police control activities police detained 22 persons for the crime envisaged by the Criminal Code and 42 persons under the Code of Administrative Offences.