• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონოდ კვეთის მცდელობის და საზღვარზ...
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონოდ კვეთის მცდელობის და საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის ბრალდებით თურქეთის და ბანგლადეშის მოქალაქეები დააკავეს
საქართველოს შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სარფის სასაზღვრო გამშვებ პუნქტში სამი პირი: თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1959 წელს დაბადებული თურქლს თ, ბანგლადეშის მოქალაქეები - 1993 წელს დაბადებული მუსტაკ ა. და 1986 წელს დაბადებული მურად მ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თურქლს თ-ს მფლობელობაში არსებული, „დაფის“ მარკის, მისაბმელიანი სატვირთო ავტომანქანის დეტალური დათვალიერებისას სალონში მოწყობილი სამალავი აღმოაჩინეს, რომელშიც ბანგლადეშის მოქალაქეები იმყოფებოდნენ. გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნული სამალავის საშუალებით თურქლს თ. საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარზე მუსტაკ ა-სა და მურად მ-ს უკანონოდ გადაყვანას ცდილობდა.
გამოძიება თურქლ თ-ს მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 19-344-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით), ხოლო მურად მ-ს და მუსტაკ ა-ს მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Patrol Police officers detained three persons for migrant smuggling attempt and...
Patrol Police officers detained three persons for migrant smuggling attempt and ilegal crossing of state border
Ajara Regional Division as a result of investigative-searching activities detained three persons at Sarpi customs, in particular: Turkish citizen Turkls T. (DoB 1959) and citizens of Bangladesh – Muskat A. (DoB 1993) and Murad M. (Dob 1986)
Law enforcers detected cache in the DAF truck as a result of the detailed examination and found citizens of Bangladesh in it. Investigation established that Turkish citizen Turkls T. attempted to bring Bangladeshi citizens across Turkish-Georgian state border illegally.
Investigation against Turkish citizen is in progress under the article 19-344, I part (migrant smuggling attempt at the state border) while investigation against Bangladeshi citizens is in progress on the fact of the attempted crossing of the state border, article 19-344 I part of the Criminal Code.