• საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონო კვეთის მცდელობის და საზღვარზე...
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა საზღვრის უკანონო კვეთის მცდელობის და საზღვარზე მიგრანტის უკანონო გადაყვანის ბრალდებით სამი პირი დააკავეს
საქართველოს შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სარფის სასაზღვრო გამშვებ პუნქტში სამი პირი: 1983 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე გიორგი ც, 1983 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე ნაირა ა. და 1987 წელს დაბადებული, უზბეკეთის მოქალაქე ფერუზა კ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი ც-ს თავის მფლობელობაში არსებული, "ფორდ-ტრანზიტი"-ს მარკის მიკროავტობუსის სახურავში მოწყობილი ჰქონდა სპეციალური სამალავი, რომლის საშუალებითაც საზღვარზე მოქალაქეების უკანონოდ გადაყვანას ცდილობდა. სამართალდამცველებმა მიკროავტობუსის დათვალიერებისას აღმოჩინეს ფარული სამალავი, მასში დამალული ნაირა ა. და ფერუზა კ, რომლებიც ფარულად, უკანონოდ ცდილობდნენ თურქეთის ტერიტორიაზე გადასვლას.
გამოძიება გიორგი ც-ს მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონო გადაყვანის (საქართველოს სსკ-ის 344-ე მუხლის პრიმა მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით), ხოლო ნაირა ა-ს და ფერუზა კ-ს მიმართ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-344-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ა ქვეპუნქტით).

• Patrol Police detained three persons for illegal crossing of the state border an...
Patrol Police detained three persons for illegal crossing of the state border and for attempting to take the people covertly across the state border
The officers of Ajara Division of Patrol Police Department as a result of searching and investigative activities detained three persons at “Sarpi” customs: Georgian citizen Giorgi Ts. (DoB 1983), Georgian citizen Naira A. (DoB 1983), and citizen of Uzbekistan Peruza K. (DoB 1987).
Investigation established that Giorgi Ts. had a special cache in the roof of his mini bus by means of which attempted to take the people covertly across the state border. Policemen detected the cache while examining the vehicle as well as Naili A and Peruz K.who were hiding in it. They attempted to illegally cross the state border.
Investigation is in progress against Giorgi Ts. on the fact of illegal crossing of the state border, article 3442 sub-paragraph A, investigation against Naira A. and Feruza K. is in progress on the fact of the attempted crossing of the state border illegally, article 19-344, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code.