• საპატრულო პოლიციის თანამშრომელმა გელა კვაშილავამ ტელეკომპანია ”პირველის” მიერ გა...
საპატრულო პოლიციის თანამშრომელმა გელა კვაშილავამ ტელეკომპანია ”პირველის” მიერ გავრცელებული ცრუ ინფორმაციის გამო თბილისის საქალაქო სასამართლოში სარჩელი შეიტანა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ათეულის მეთაურმა - გელა კვაშილავამ ტელეკომპანია "პირველის" მიერ მის შესახებ გავრცელებული ცრუ და დაუსაბუთებელი ინფორმაციის გამო თბილისის საქალაქო სასამართლოში სარჩელი შეიტანა.
“როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროში გამართულ ბრიფინგზე აღვნიშნე, ვიბრძოლებ ჩემი უფლებებისთვის. სასამართლოს მივმართე სარჩელით და ტელეკომპანია "პირველისგან" მოვითხოვ, უარყონ გავრცელებული ინფორმაცია და ჩემი უფლებების დარღვევისთვის ვითხოვ მორალური ზიანის ანაზღაურებას. ჩემ შესახებ გავრცელდა ცრუ ინფორმაცია და გამოგონილი ამბები. დარწმუნებული ვარ, სიმართლე გაიმარჯვებს”, – განაცხადა გელა კვაშილავამ​.
"გელა კვაშილავა მიიჩნევს, რომ ტელეკომპანია "პირველის" მიერ მის მიმართ გავრცელდა ცრუ და ცილისმწამებლური ინფორმაცია მტკიცებით ფორმაში, რაც მიზნად ისახავდა მისი, როგორც პოლიციელის და სამინისტროს დისკრედიტაციას. სარჩელით მივმართეთ თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო კოლეგიას.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თითოეული პოლიციელის უფლებების სამართლებრივ დაცვას განახორციელებს - ვისი, როგორც პოლიციელის მიმართაც, მოხდება ღირსების შემლახველი ინფორმაციის გავრცელება. სარჩელი გამყარებულია შესაბამისი მტკიცებულებებით და ვიმედოვნებთ, რომ სასამართლოს მიერ მიღებული იქნება დადებითი გადაწყვეტილება“, – განაცხადა შინაგან საქმეთა სამინისტროს იურიდიული დეპარტამენტის სასამართლოებთან ურთიერთობის სამმართველოს უფროსმა, გელა კვაშილავას ინტერესების დამცველმა მარიამ კერესელიძემ.
მიმდინარე წლის 30 იანვარს ტელეკომპანია "პირველმა" სამეგრელო-ზემო სვანეთის საპატრულო პოლიციის ათეულის მეთაური - გელა კვაშილავა ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გადატანაში დაადანაშაულა, ასევე, ამავე ტელეკომპანიამ გამოაქვეყნა მისი სურათი. მიუხედავად იმისა, რომ სიუჟეტის ავტორს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციების დეპარტამენტმა აუხსნა, რომ არასწორ ინფორმაციას ფლობდა, რეპორტაჟი მაინც მტკიცებით ფორმაში გავიდა.

• Patrol Police Officer Gela Kvashilava Filed a Lawsuit in Tbilisi City Court for ...
Patrol Police Officer Gela Kvashilava Filed a Lawsuit in Tbilisi City Court for False Information Spread by Pirveli TV
Gela Kvashilava, the unit commander under Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, has filed a lawsuit in the Tbilisi City Court over the false and unsubstantiated information spread about him by TV Company “Pirveli”.
"As I mentioned at the press briefing held in the Ministry of Internal Affairs, I will fight for my rights. I appealed to the court and asked TV Company “Pirveli” to deny the spread information, I demand compensation for sustained moral damages and for violating my rights. It was a false information and fabricated news spread about me. I am deeply confident that justice will be served "- stated Gela Kvashilava.
"Gela Kvashilava assumes that TV Company “Pirveli” spread false and defamatory information regarding him in an assertive manner, in order to discredit him as a police officer and the Ministry. We filed a lawsuit at Tbilisi City Court. The Ministry of Internal Affairs will provide legal protection to defend the rights of each police officer - who, as a police officer, has been subjected to attacks aimed at tarnishing their dignity. The lawsuit is supported by relevant evidences and we hope that the court will make respective decision"- stated the head of the Court Relations Division under the Legal Department of the Ministry of Internal Affairs, Mariam Kereselidze.
On January 30 of the current year, TV Company “Pirveli” accused Gela Kvashilava, the unit commander of Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, of drug trafficking. The same TV station published a picture of him. Despite the fact that the author of the story was additionally provided with comprehensive information on the issue from the side of the Department of Strategic Communications of the Ministry of Internal Affairs that the information was false, the report was still aired in an assertive form.