შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, თანამშრომლების სამუშაო პირობების კიდევ უფრო გაუმჯობესების მიზნით, ამ ეტაპზე, პატრულ-ინსპექტორების ზამთრის სამუშაო ფორმა შეცვალა. თანამედროვე დიზაინის თბილი ქურთუკები და ზამთრის ფეხსაცმელები სპეციალურად საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებისთვის არის შექმნილი და ყველა საერთაშორისო სტანდარტს აკმაყოფილებს.
პატრულ-ინსპექტორების ზამთრის ახალი უნიფორმა შეკერილია საქართველოში, მაღალხარისხიანი და გამძლე მასალისგან. საპატრულო პოლიციის სამუშაო რეჟიმიდან და საქმიანობის სპეციფიკიდან გამომდინარე, უნიფორმის შექმნისას გათვალისწინებულია, როგორც მისი კომფორტულობა, ასევე, თერმორეგულაციის კომპონენტი და ხარისხი.
მიმდინარე კვირის განმავლობაში, ზამთრის ახალი უნიფორმები, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საპატრულო პოლიციის 4000 თანამშრომელს დაურიგდა.

• Employees of the Patrol Police Department have new winter uniforms of modern sta...
In order to further improve the work conditions of the employees, the Ministry of Internal Affairs has changed the winter uniforms of the patrol- inspectors. Warm jackets and winter footwear of modern design are specially designed for patrol police officers, in full compliance with existing international standards.
New winter uniform of patrol - inspectors was manufactured in Georgia, with high quality and durable material. Due to the patrol police work schedule and specifics of their official duties, the uniform was designed to ensure thermoregulation, high quality and comfort as well.
Throughout this week, new winter uniforms have been distributed to 4,000 patrol police officers across the country.