შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქურდობის მცდელობის ბრალდებით, 1987 წელს დაბადებული ჯ.ს. თბილისში დააკავეს.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ბრალდებული იმ დროს დააკავეს, როდესაც მან სამგორის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ მაღაზიაში უკანონოდ შეაღწია და სავაჭრო დაწესებულებიდან ფულისა და ლეპტოპის მოპარვას ცდილობდა.
ქურდობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

The officers of Isani-Samgori division under the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained J.S. (DoB 1987) for the attempt to commit a theft.
The committed crime envisaged from three to five years of imprisonment.
Patrol Police officers managed to detain J.S. when he illegally entered the supermarket building located on Samgori Street and attempted to appropriate cash and laptop.
Investigation is in progress on the fact of the attempted theft, crime envisaged under the article 19-177, II part, sub-paragraph “A” and “B” of the Criminal Code of Georgia.