როგორც საზოგადოებისთვის ცნობილია, 23 ოქტომბერს, თბილისში დაგეგმილია პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“ წინასაარჩევნო დასკვნით ღონისძიება.
აღნიშნულ ღონისძიებასთან დაკავშირებით თბილისში, ცალკეულ ქუჩებზე ავტომობილების მოძრაობა გარკვეული პერიოდით შეიზღუდა.
პარტია „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“-ს მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, დაგეგმილი შეკრება იქნება მასშტაბური, ვინაიდან გარდა დედაქალაქში მცხოვრები მოქალაქეებისა, ღონისძიებას რეგიონებიდან ჩამოსული პირებიც შეუერთდებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვისა და ტრანსპორტის უსაფრთხოდ გადაადგილების უზრუნველყოფის მიზნით, მობილიზებულები იქნებიან ღონისძიების ადგილსა და მიმდებარე ტერიტორიებზე.
მოსალოდნელი გადატვირთული სატრანსპორტო მოძრაობიდან გამომდინარე, მოვუწოდებთ მოქალაქეებს თავი შეიკავონ პირადი ავტოტრანსპორტით გადაადგილებისგან.
ღონისძიებასთან დაკავშირებით დაწესებული შეზღუდვა, 23 ოქტომბრის 00:00 საათიდან შეკრების დასრულებამდე იმოქმედებს.

As it is known to the public, on October 23, the pre-election final event of the political party "Georgian Dream Democratic Georgia" is planned to be held in Tbilisi.
In connection with the mentioned event, the traffic movement on certain streets in Tbilisi was restricted for a certain period of time.
According to the information provided by the "Georgian Dream - Democratic Georgia" party, the scheduled meeting will be large-scale event, as in addition to citizens living in the capital, people from the regions will also join the pre-election final event.
Employees of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs will be mobilized at the event site and surrounding areas in order to protect public order and ensure safe movement of transport.
Due to the expected heavy traffic, we urge citizens to refrain from traveling by private means of transportation.
The restriction imposed in connection with the event will be enter into force from 00:00 on October 23 until the end of the meeting.