საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის ცხელ ხაზზე, დღეს დილიდან იურიდიული და კერძო პირების მიერ არაერთი სატელეფონო ზარი შემოვიდა, მოქალაქეები მიუთითებენ, რომ ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და მისი ხელმძღვანელის სახელით გაურკვეველი შინაარსის შეტყობინებები მიიღეს.
მოქალაქეების ინფორმირების მიზნით გვსურს განვმარტოთ, რომ არანაირი შეტყობინება არ არის დაგზავნილი საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მხრიდან და მოქალაქეებს მოვუწოდებთ არ შევიდნენ შეცდომაში.
ასევე, განვმარტავთ, რომ აღნიშნული ფაქტი შესწავლილი იქნება შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი სამსახურის მიერ.

The hotline of the Unified Service Center of the Patrol Police has received a number of phone calls from legal and private individuals since morning, citizens indicating that they received messages of unclear content via e-mail on behalf of the Patrol Police Department and its head.
In order to inform citizens, we would like to clarify that no notification has been sent by the Patrol Police Department and we urge citizens not to be misled.
Herewith, we would like to clarify that the mentioned fact will be studied by the relevant service of the Ministry of Internal Affairs.