შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ 30 მაისს პოლიციელის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიებისთვის მოსამზადებელი სამუშაოების დროს, 08:30 საათიდან 21:00 საათამდე წულუკიძის მოედნიდან ჩამომსვლელ - მ. ლაღიძის ქუჩაზე ტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალება.
მოძრაობა შეიზღუდება კახეთის გზატკეცილიდან ნოე რამიშვილის ქუჩის მიმართულებითაც.
აღნიშნული შეზღუდვები გაუქმდება 30 მაისს 21:00 საათზე.
31 მაისს, პოლიციელის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებასთან დაკავშირებით, კახეთის გზატკეცილზე 09:00 საათიდან 12:30 საათამდე ავტომობილების მოძრაობა კვლავ შეიზღუდება.
კერძოდ, წულუკიძის მოედნიდან ჩამომსვლელ - მ. ლაღიძის ქუჩაზე ტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალება.
ავტომანქანები იმოძრავებენ 17 შინდისელი გმირის ქუჩის გავლით, ჯავახეთის ქუჩის მიმართულებით.
ქალაქის ცენტრის მიმართულებით მიმავალ ავტომობილების ნაკადს გადაადგილება შეეძლება კახეთის გზატკეცილიდან ჯავახეთის ქუჩისკენ ჩამსვლელი პანდუსით.
ამასთანავე, გაცნობებთ, რომ 30 და 31 მაისს, მოქალაქეები საპოლიციო სერვისების მიღებას შეძლებენ მ. ლაღიძის ქუჩაზე განთავსებული საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ექსპრეს ფილიალის საშუალებით 09:00 საათიდან - 18:00 საათამდე.
ასევე, დისტანციურად მომსახურების მიღება შესაძლებელი იქნება საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სატელეფონო მომსახურების ცენტრის საშუალებით.

Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that on May 30, during the preparatory work for the Police Day event, from 8:30 a.m. to 9:00 p.m., traffic will be prohibited on Lagidze Street.
Traffic movement will be restricted from Kakheti highway in the direction of Noe Ramishvili Street.
The mentioned restrictions will be lifted on May 30 at 21:00.
On May 31, in connection with the event dedicated to the Police Day, traffic on Kakheti highway will be restricted again from 09:00 to 12:30.
In particular, individuals moving from Tsulukidze Square to M. Laghidze street Traffic will be prohibited.
Vehicles will be moving through 17 Shindiseli Hero Street, in the direction of Javakheti Street.
Herewith, the ramp to Javakheti Street on Kakheti Highway will be closed and the traffic flow will be moving on Javakheti Street, in the direction of Moscow Avenue.
The traffic flow towards the city center will be able to move from Kakheti Highway to Javakheti Street by using a ramp.
In addition, we would like to inform you that on May 30 and 31, citizens will be able to receive police services in through the express branches of the Patrol Police Department located on M. Lagidze Street from 09:00 to 18:00.
It will also be possible to receive services remotely through the call center of the Patrol Police Department.