შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი მოქალაქეებს მოუწოდებს, რეგიონებში არსებული დიდთოვლობის და ლიპყინულის გამო, გზებზე იმოძრაონ ზამთრისთვის განკუთვნილი შესაბამისი საბურავებით, დაემორჩილონ საპატრულო პოლიციის თანამშრომლების მითითებებს და დაიცვან საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების წესები.
ამ დროისთვის, ქვეყნის მასშტაბით, გადაადგილება შესაძლებელია ყველა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალებებისთვის. მიუხედავად ამისა, უსაფრთხოების დამატებითი ზომების მიზნით, ტრანსპორტის გადაადგილებას საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები არეგულირებენ.
ამასთანავე, საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები მონიტორინგს უწევენ ავტომობილების ზამთრის საბურავებით გადაადგილებას დაბა წაღვერიდან ბაკურიანი-ცემის მიმართულებით. ზაფხულის საბურავების აღმოჩენის შემთხვევაში, ავტომობილის მძღოლს არ მიეცემა საშუალება, გადაადგილდეს ზემოთ აღნიშნული მიმართულებით.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs urges citizens, due to heavy snow and ice in the regions, to drive on the roads with suitable winter tires, to obey the instructions of the patrol police officers and to follow the traffic safety rules.
At the moment, it is possible to move around the country for all types of motor vehicles. Nevertheless, for the purpose of additional security measures, the movement of transport is regulated by patrol police crews.
In addition, patrol police officers monitor the movement of vehicles with winter tires from Tsaghveri township in Bakuriani-Tsemi direction. If summer tires are found, the vehicle driver will not be allowed to move in the above mentioned direction.