• საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ...
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) წარმომადგენლებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ვაჟა სირაძემ და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) წარმომადგენლებმა შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრაზე მხარეებმა საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის განვითარების კონცეფციაზე ისაუბრეს.
ღონისძიება პროექტის -„შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთიანი მომსახურების ცენტრის ორგანიზაციული შესაძლებლობების გაძლიერების მხარდაჭერა გაუმჯობესებული საჯარო მომსახურების მიწოდების მიზნით“- ფარგლებში გაიმართა.
პროექტი მიზნად ისახავს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრის ორგანიზაციული შესაძლებლობების მხარდაჭერას შესაძლებლობების განვითარების მიზნით განხორციელებული ზომებით, რომლებიც მიმართულია მომხმარებელზე ორიენტირებული საჯარო სერვისების ეფექტიან და ინკლუზიურ მიწოდებაზე და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის აღნიშნულ მომსახურებაზე გაზრდილ წვდომაზე.
UNDP-ის მხარდაჭერით, ცენტრის თანამშრომლებს ჩაუტარდებათ გადამზადების კურსები მომხმარებელთან ურთიერთობის, ემოციების მართვისა და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირების საჭიროებებზე მორგებული სერვისების მიწოდების საკითხებზე.
გარდა ამისა, UNDP-ის დახმარებით, ერთიანი მომსახურების ცენტრი, ასევე, დანერგავს საჯარო სექტორის ხარისხის მართვის საერთაშორისო მექანიზმს - შეფასების ერთიან სისტემას (CAF), რომელსაც ევროკავშირის ქვეყნებში 4500-მდე საჯარო უწყება წარმატებით იყენებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დახმარება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და დიდი ბრიტანეთის მთავრობის 6 მილიონი აშშ დოლარის (4.5 მილიონი გირვანქა სტერლინგი) ღირებულების პროექტის ნაწილია, რომელიც საქართველოში საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობას ემსახურება და რეფორმის სამ ძირითად მიმართულებას მოიცავს: პოლიტიკის შემუშავება და კოორდინაცია, ადამიანური რესურსების მართვა და საჯარო სამსახურის რეფორმა, ასევე, სახელმწიფო სერვისების მიწოდება.
აღნიშნული პროექტი შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით, 2020 წლიდან ხორციელდება.

• Head of Patrol Police Department held a meeting with United Nations Development ...
Vazha Siradze - head of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and representatives of the United Nations Development Program (UNDP) held a meeting.
At the meeting, the parties discussed the concept of development for the Patrol Police Unified Service Center.
The event was held within the framework of the project – “Support to Strengthen the Organizational Capacities of the Unified Service Center of the Ministry of Internal Affairs of Georgia to Provide Better Public Services”.
The project aims to support the organizational capacity of the Unified Service Center of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs through capacity building measures aimed at efficient and inclusive delivery of customer-oriented public services and increased access to these services for people with disabilities.
With the support of UNDP, the Center staff will be trained in customer relations, emotion management, and the provision of services tailored to the needs of people with disabilities.
In addition, with the help of UNDP, the Unified Service Center will also introduce an international public sector quality management mechanism - the Unified Evaluation System (CAF), which is successfully used by up to 4,500 public agencies in EU countries.
Assistance from the Home Office is part of a project of the United Nations Development Program (UNDP) and the Government of the United Kingdom worth $ 6 million (4.5 million) to support public administration reform in Georgia and includes three main areas of reform: policy development and coordination, human resource management And civil service reform, as well as the provision of public services.
The project has been implemented in close cooperation with the Department of International Relations of the Ministry of Internal Affairs since 2020